VHSL State Quarterfinals Volleyball Pairings

High School Sports

CLASS 6

Saturday, quarterfinals

Freedom-South Riding at Floyd Kellam, 2 p.m.

Franklin County at Charles Colgan, 6 p.m.

Justice at Herndon, 7 p.m.

McLean at Alexandria City, 7 p.m.

Tuesday, semifinals

Charles Colgan-Franklin County vs. Floyd Kellam—Freedom-South Riding

Alexandria City-McLean vs. Herndon-Justice

Nov. 19, championship At Siegel Center, Richmond

Semifinal winners, 8 p.m.

CLASS 5

Saturday, quarterfinals

Granby at Frank Cox, 5 p.m.

First Colonial at Maury, 5 p.m.

Mills Godwin at Stone Bridge, 2 p.m.

Patrick Henry at Midlothian, 1 p.m.

Tuesday, semifinals

Maury-First Colonial vs. Frank Cox-Granby

Midlothian-Patrick Henry vs. Stone Bridge-Mills Godwin

Nov. 19, championship At Siegel Center, Richmond

Semifinal winners, 6 p.m.

CLASS 4

Saturday, quarterfinals

Atlee at Grafton, 7 p.m.

Warhill at Chancellor, 3 p.m.

Millbrook at Blacksburg, 1 p.m.

Western Albemarle at Loudoun County, 6 p.m.

Tuesday, semifinals

Chancellor-Warhill vs. Grafton-Atlee

Loudoun County-Western Albemarle vs. Blacksburg-Millbrook

Nov.19, championship At Siegel Center, Richmond

Semifinal winners, 4 p.m.

CLASS 3

Saturday, quarterfinals

Warren County at Tabb, 4 p.m.

York at Goochland, 6 p.m.

Fort Defiance at Hidden Valley, 4:30 p.m.

Carroll County at Rustburg, 3 p.m.

Tuesday, semifinals

Goochland-York vs. Tabb-Warren County

Rustburg-Carroll County vs. Hidden Valley-Fort Defiance

Nov. 20, championship At Salem Civic Center

Semifinal winners, 4:30 p.m.

CLASS 2

Saturday, quarterfinals

East Rockingham at Poquoson, 4 p.m.

Bluestone at Central-Woodstock, 3 p.m.

Floyd County at Gate City, 6 p.m.

Central-Wise at Glenvar, 4 p.m.

Tuesday, semifinals

Central-Woodstock—Bluestone vs. Poquoson-East Rockingham

Glenvar—Central-Wise vs. Gate City-Floyd County

Nov. 20, championship At Salem Civic Center

Semifinal winners, 2:15 p.m.

CLASS 1

Saturday quarterfinals

Altavista at Rappahannock, 2 p.m.

Lancaster at Riverheads, 6 p.m.

Narrows at Chilhowie, 4:30 p.m.

PH-Glade Spring at Auburn, 6 p.m.

Tuesday, semifinals

Riverheads-Lancaster winner vs. Rappahannock-Altavista winner

Auburn—PH-Glade Spring winner vs. Chilhowie-Narrows winner

Nov. 20, championship At Salem Civic Center

Semifinal winners, noon

Copyright 2021 Nexstar Media Inc. All rights reserved. This material may not be published, broadcast, rewritten, or redistributed.

NBA Stats

Latest News

More News

Latest Scores